כפפות קיקבוקסינג: איך לבחור את הזוג המתאים לך

קיקבוקסינג הוא ספורט הכולל אימונים קפדניים, תרגילים ומפגשי ספרינג. זה דורש הרבה כוח פיזי, סיבולת וזריזות. בתור קיקבוקסר, בחירת זוג הכפפות הנכון היא חיונית כדי לשפר את הביצועים שלך, להגן על הידיים שלך מפציעה ולעזור לך להשיג את המטרות שלך. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות בשוק, זה יכול להיות מאתגר לבחור את הזוג המושלם שמתאים לצרכים שלך. במאמר זה, נדון בכל מה שאתה צריך לדעת על כפפות קיקבוקסינג וכיצד לבחור את הזוג הטוב ביותר עבורך.

חשיבות בחירת כפפות הקיקבוקסינג הנכונות

כפפות קיקבוקסינג ממלאות תפקיד מכריע בספורט הקיקבוקסינג. הם מגנים על הידיים שלך מפציעות, מספקים ריפוד ותמיכה במהלך אימונים ומפגשי ספרינג. הם גם עוזרים לשפר את הביצועים שלך על ידי מתן אחיזה טובה יותר, בלימת זעזועים והפחתת ההשפעה של המכות שלך.

לבישת זוג כפפות קיקבוקסינג לא נכון יכול להוביל לפציעות, כאבים ואי נוחות. לדוגמה, כפפות תיק אינן מתאימות לפגישות ספרינג מכיוון שהן מספקות פחות ריפוד והגנה. כמו כן, כפפות תחרות אינן אידיאליות לאימונים מכיוון שהן פחות נוחות ואינן מספקות מספיק ריפוד.

בחירה נכונה של כפפות קיקבוקסינג יכולה לעשות הבדל משמעותי בביצועים, בבטיחות ובחוויה הכוללת שלך בספורט.

באילו כפפות oz עלי להשתמש? איך לבחור משקל של כפפות אגרוף

סוגי כפפות קיקבוקסינג

כפפות קיקבוקסינג מגיעות בסוגים שונים, כל אחת מיועדת למטרה מסוימת. להלן הסוגים הנפוצים ביותר של כפפות קיקבוקסינג:

כפפות תיק

כפפות תיק מיועדות לשקי אגרוף ולכפפות פוקוס. הם מספקים פחות ריפוד והגנה מאשר סוגים אחרים של כפפות, מה שהופך אותם לא מתאימות לפגישות ספרינג. עם זאת, הם אידיאליים לשיפור טכניקת האגרוף, המהירות והדיוק שלך.

כפפות התיק בדרך כלל קלות יותר במשקל ובעלות עיצוב כף יד פתוחה, המאפשרת לך לאחוז ולהרגיש את התיק טוב יותר. הם גם מספקים אוורור, שומרים על הידיים שלך קרירות ונוחות במהלך אימונים.

הכפפות שלא ידעת שאתה צריך | כפפת תיק בית הספר הישנה

כפפות אימון

כפפות אימון מתאימות למפגשי אימון, לרבות עבודת רפידות, עבודת תיקים וסיבלינג קל. הם מספקים יותר הגנה וריפוד מאשר כפפות תיק, מה שהופך אותם לאידיאליים למתחילים ולקיקבוקס ברמה בינונית.

כפפות אימון בדרך כלל כבדות יותר מכפפות תיקים, ומספקות יותר ריפוד ותמיכה. יש להם עיצוב אגודל סגור, מגן על האגודל שלך מפני פגיעות מקריות ונקעים. יש להם גם התאמה צמודה, מספקים תמיכה טובה יותר לפרק היד ומפחיתים את הסיכון לפציעות.

האם כדאי ללבוש כפפות לאימון?

כפפות ספרינג

כפפות ספרינג מיועדות לפגישות ספרינג כבדות, המספקות הגנה וריפוד מירביים. הם אידיאליים עבור קיקבוקסים מנוסים העוסקים במפגשי ספרינג במגע מלא.

כפפות ספרינג בדרך כלל כבדות יותר מכפפות אימון, ומספקות יותר ריפוד והגנה. יש להם ריפוד עבה סביב פרקי האצבעות וגב היד, ומפחית את ההשפעה של המכות שלך. יש להם גם עיצוב אגודל סגור, המגן על האגודל שלך מפני פגיעות מקריות ונקעים.

10 כפפות אגרוף מובילות 2022!

כפפות תחרות

כפפות תחרות מיועדות למשחקי קיקבוקסינג מקצועיים, ומספקות ריפוד והגנה מינימליים. הם בדרך כלל קלים יותר במשקל ובעלי עיצוב מלוטש, המאפשר מכות מהירות ומדויקות יותר.

כפפות תחרות אינן מתאימות לאימונים או למפגשי ספרינג מכיוון שהן מספקות פחות ריפוד והגנה. הם גם פחות נוחים ועלולים לגרום לכאב ואי נוחות במהלך אימונים ממושכים.

כפפות תחרות באימון | TITLE איגרוף | היתרונות של אימון עם כפפות תחרות חובבים

חומרים המשמשים בכפפות קיקבוקסינג

כפפות קיקבוקסינג עשויות מחומרים שונים, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה. להלן החומרים הנפוצים ביותר בשימוש בכפפות קיקבוקסינג:

עוֹר

עור הוא החומר הפופולרי ביותר בשימוש בכפפות קיקבוקסינג. הוא עמיד, נוח ומספק ריפוד ותמיכה מצוינים. לכפפות עור יש גם תחושה טבעית, המאפשרות אחיזה ושליטה טובים יותר במהלך האימון והקפיצות הפעלות.

כפפות עור יקרות יותר מכפפות סינתטיות, אך הן שוות את ההשקעה שכן הן מחזיקות מעמד זמן רב יותר ומספקות איכות טובה יותר.

עור סינטטי

עור סינטטי הוא חלופה זולה יותר לעור אמיתי. הוא עשוי משילוב של חומרים סינתטיים, המספק תחושה ומראה דומים לעור אמיתי. כפפות סינתטיות עמידות, קלות משקל ומספקות ריפוד ותמיכה טובים.

כפפות סינתטיות הן אופציה טובה למתחילים או לבעלי תקציב נמוך. עם זאת, ייתכן שהם לא יחזיקו מעמד זמן רב כמו כפפות עור אמיתיות וייתכן שלא יספקו את אותה רמת נוחות ואיכות.

ויניל

כפפות ויניל הן האפשרות הזולה ביותר והן משמשות בדרך כלל לעבודת תיקים או אימונים קלים. הם קלים, נוחים ומספקים ריפוד ותמיכה מינימליים.

כפפות ויניל אינן מתאימות לפגישות ספרינג או לעבודת תיקים כבדים מכיוון שהן אינן מספקות די ריפוד והגנה. הם גם פחות עמידים מכפפות עור או סינתטיות ועלולים להיקרע או להתבלות במהירות.

שיקולי ריפוד ומשקל עבור כפפות קיקבוקסינג

הריפוד והמשקל של כפפות קיקבוקסינג הם גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת זוג. הריפוד מספק ריפוד והגנה, מפחית את השפעת הפגיעה שלך ומונע פציעות. משקל הכפפות משפיע על המהירות והזריזות שלך, כמו גם על רמת ההגנה שהן מספקות.

ריפוד

הריפוד של כפפות קיקבוקסינג נמדד באונקים, כאשר כפפות כבדות יותר מספקות יותר הגנה וריפוד. משקולות הריפוד הנפוצות ביותר לכפפות קיקבוקסינג הן 10 אונקיות, 12 אונקיות, 14 אונקיות ו-16 אונקיות.

לכפפות התיק בדרך כלל יש פחות ריפוד, עם משקלים הנעים בין 6 אונקיות ל-10 אונקיות. לכפפות אימון יש יותר ריפוד, הנעים בין 12 אונקיות ל-16 אונקיות. לכפפות Sparring יש הכי הרבה ריפוד, החל מ-16 אונקיות ל-18 אונקיות.

בבחירת משקל הריפוד, קחו בחשבון את רמת הניסיון שלכם, עוצמת האימון ותדירות הספירה. קיקבוקס למתחילים וברמה בינונית צריכים לבחור בכפפות כבדות יותר עם ריפוד רב יותר. קיקבוקס ברמה מתקדמת יכולים לבחור כפפות קלות יותר עם פחות ריפוד.

מִשׁקָל

המשקל של כפפות הקיקבוקסינג משפיע על המהירות, הזריזות ורמת ההגנה שהן מספקות. כפפות קלות יותר מספקות יותר מהירות וזריזות, אך פחות הגנה. כפפות כבדות יותר מספקות יותר הגנה, אך פחות מהירות וזריזות.

כפפות התיק הן בדרך כלל קלות יותר במשקלן, נעות בין 6 אונקיות ל-10 אונקיות. כפפות אימון כבדות יותר, נעות בין 12 אונקיות ל-16 אונקיות. כפפות ספרינג הן הכבדות ביותר, הנעות בין 16 אונקיות ל-18 אונקיות.

בעת בחירת המשקל של הכפפות, קחו בחשבון את יעדי האימון, רמת הניסיון ותדירות הספירה. אם אתה רוצה להתמקד במהירות ובזריזות, בחר בכפפות קלות יותר. אם אתה רוצה להתמקד בהגנה וריפוד, בחר בכפפות כבדות יותר.

גודל והתאמה

בחירת המידה וההתאמה הנכונות לכפפות קיקבוקסינג היא חיונית לנוחות, תמיכה והגנה. כפפות לא מתאימות עלולות לגרום לאי נוחות ולכאב ולהגביר את הסיכון לפציעות. הנה איך למדוד ולבחור את המידה הנכונה של כפפות קיקבוקסינג:

מודד את היד שלך

כדי למדוד את היד שלך לכפפות קיקבוקסינג, עטוף סרט מדידה סביב היד הדומיננטית שלך, ממש מתחת לפרקי האצבעות. עשו אגרוף ושימו לב למדידה באינצ'ים. השתמש בטבלה הבאה כדי לקבוע את מידת הכפפה שלך:

  • כפפות 6-8 אונקיות: גודל יד קטנה (6-7 אינץ')
  • כפפות 10-12 אונקיות: גודל יד בינוני (7-8 אינץ')
  • כפפות 14-16 אונקיות: יד גדולה (8-9 אינץ')
  • כפפות 18 אונקיות: גודל יד גדול במיוחד (9 אינץ' או יותר)

בחירת ההתאמה הנכונה

כאשר מנסים כפפות קיקבוקסינג, ודא שהן משתלבות היטב סביב היד שלך, ללא רווחים או רפיון. הכפפה צריכה להיות נוחה, אך לא הדוקה או מגבילה מדי. אתה אמור להיות מסוגל ליצור אגרוף בקלות, כשהאצבעות שלך נוגעות בקצה הכפפה.

נסה את הכפפות עם עטיפת ידיים, כי זה ישפיע על התאמה של הכפפה. ודא שרצועת היד מאובטחת ומספקת מספיק תמיכה כדי למנוע פציעות.